Ezek is érdekelhetnek
Babérlevél
Fokozza az étvágyat, javítja az emésztést. A levélfőzetből készített fürdő enyhíti a végtagfájdalmakat, illóolaja rándulások kezelésére jó.
Bazsalikom
A friss levelekből való főzet enyhe hashajtó hatású, levele néhány óráig borban áztatva jó erősítőszer. Illóolajai a felfúvódást csökkentik, valamint gyomorrontás esetén segítenek. A bazsalikomnak ismeretes étvágyjavító, szélhajtó, köhögéscsillapító hatása.
Borsikafű
A borsfű étvágygerjesztő, segít gyomor- és bélpanaszok esetén, antibakteriális hatású.
Chilipaprika
A chili serkenti a vérkeringést, javítja az emésztést és antibakteriális hatású.
Citromfű
Élénkítő hatású, ideg- és gyomorerősítő, csökkenti a koleszterinszintet, serkenti az epeműködést.
Currynövény
Antidepresszánsként alkalmazzák. Frissíti a levegőt, csökkenti a légúti megbetegedések okozta fájdalmakat.
Fahéj
Emésztésserkentő, étvágyjavító, gyomorerősítő hatása miatt használják. A fahéj az emésztőszervekre gyakorolt hatásai mellett a szív- és érrendszerre, valamint a vércukorszintre is jótékonyan hat.
Görögszéna
A magok magas oldható élelmi rost tartalma segíthet csökkenteni a vér glükóz-és koleszterinszintjét. A rostok lassítják a szénhidrátok az emésztését, így megakadályozzák a vércukor étkezés utáni hirtelen megemelkedését.
Gyömbér
Gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító anyagokat tartalmaz, gátolja a gyulladáskeltő anyagok képződését, ezért ízületi gyulladásra használják. Csökkenti a reggeli merevséget, könnyíti az ízület mozgékonyságát. Serkenti az emésztőnedvek kiválasztását, így könnyebb lesz az emésztés, növeli az étvágyat.
Kakukkfű
Teája serkenti az emésztést. Mézzel keverve segít csökkenteni a görcsös köhögést, és megszünteti a légutak betegségeinek tüneteit.
Kapor
A kapor nyugtatóként vagy bélzavarok ellen ajánlott, a kapormag rágása tiszta leheletet biztosít.
Koriander
Serkentő hatású, segíti az emésztést, görcsoldó és idegcsillapító. A magok rágcsálhatók vagy főzet készíthető belőlük.
Kurkuma
A kurkuma gyulladáscsökkentő hatásáról híres, de ezen felül védi a májat, csökkenti a koleszterinszintet.
Lestyán
Teája vizelethajtó és segít gyomorpanaszok, emésztési zavarok esetén. Jó háziszer nikotin- és alkoholmérgezés esetén.
Levendula
Virágjából főzött tea enyhíti a fejfájást, nyugtatóan hat az idegekre.
Majoranna
Virágjából főzött tea jó megfázás és fejfájás ellen. Étvágygerjesztő hatású, segíti az emésztést.
Menta
A menta leveléből főzött tea jó megfázás, influenza, emésztési zavarok, valamint fejfájás, izom- és ízületi fájdalmak ellen. Hűsítő kenőcsök, krémek alkotója, a bőrön ugyanis hidegérzetet vált ki.
Metélőhagyma
Jó étvágyfokozó hatású és kedvező hatással van a vérkeringésre.
Oregánó
A virágjából főzött tea jó megfázás és fejfájás ellen. Étvágygerjesztő hatású és segíti az emésztést, antioxidáns hatása védi ereinket a káros koleszterin-lerakódásoktól.
Petrezselyem
Teáját májbetegségek esetén használják, vizelethajtó, gyulladásgátló, köveket oldó, szíverősítő hatású. A petrezselyem rendkívül jó hatással van a vér tisztítására, és ezzel az allergia elleni küzdelem egyik leghatásosabb gyógyszere. Nagyon hatásos az allergiás tüsszögés ellen.
Rozmaring
Az illóolajok, a levelek csersavai és keserűanyagai vérkeringést serkentő hatásúak, például fürdővízben. A rozmaringleveleket teakeverékekben epe-és vizelethajtó, szélhajtó, idegerősítő és étvágygerjesztő hatása miatt használják.
Stevia
Természetes édesítőszer, nem befolyásolja a vércukorszintet, tehát cukorbetegek számára kiválóan alkalmas. Kb. 300-szor édesebb a cukornál, kalóriatartalma 0.
Tárkony
Étvágygerjesztő, segíti az emésztést, vizelethajtó hatású.
Zsálya
A zsályalevél nyugtató hatású, gyógyítja a nyálkahártyát, vérzéscsillapító. Fertőtlenít, csökkenti a vérnyomást. A zsályatea jó köhögés és rekedtség ellen.