1: A kerti díszeket, lámpákat, szélforgókat tegyük védett helyre.
2: Már november elején tegyünk ki madáretetőt és itatót, azokat rendszeresen töltsük után.
3: Időben ellenőrizzük a hólapát és egyéb szerszámok állapotát, a jégmentesítő mennyiségét, ne már hóvihar közben kelljen ezeket pótolni.
4: Mediterrán növényeinket csapadéktól védett, de lehetőleg világos helyre vigyük, ahol a hőmérséklet nem esik 5 fok alá.
5: A télálló de fagyérzékeny növényeket vigyük szélvédett, de lehetőleg napos helyre. A kiültetettek töveit mulcsozzuk, lombjukat mindenképp, de akár cserepüket is bugyoláljuk Hő- és fagyvédő geotextíliába.
6: Ügyeljünk, hogy a kisebb cserjék megfelelő méretű, helyesen leszúrt karókra támaszkodjanak.
7: A kerti tavon rendszeresen vágjunk léket, vagy alkalmazzunk befagyás-gátló berendezést, hogy a vízben erjedő gázok távozhassanak.
8: Nagy havazás után rázzuk le a havat, a kisebb fák, tűlevelűek ágairól, nehogy a súly miatt letörjenek. Ónos eső esetén erre még jobban kell figyelni, és sokkal óvatosabban járjunk el!
9: Sík terepen a havat mindig magunk előtt tolva, lépcsőn pedig oldalirányba takarítsuk! A már letaposott havat sokkal nehezebb felszedni.
10: A sózás károsíthatja a növényeket, a Környezetbarát jégmentesítő alkalmazása sokkal kevésbé terheli meg a természetet.
11: Télen is vigyünk életet a kertbe! A takarékos kültéri LED-es fényfüzérek alig fogyasztanak, így egész télen fenthagyhatjuk őket!
12: Készüljünk a palántázásra! Bár ez nem igazi kerti munka, de azt készíti elő. Ha időben benépesítjük a szobai mini üvegházakat, akár hetekkel előbb is szüretelhetjük majd az első termést. Ilyenkor korai borsókkal, répával, retekkel, spenóttal érdemes kezdeni.