Ezek is érdekelhetnek
A szakszerű rózsaültetés egyik előfeltétele annak, hogy növényeink szépen fejlődhessenek a későbbiekben, ezért fontos, hogy pár egyszerű lépést betartsunk. Szabadgyökerű és konténeres rózsákat alapvetően hasonlóan kell ültetni, csak egy-két kisebb különbség van.
A szabadgyökerű rózsák szezonja koratavasszal, a konténereseké árpilis vége felé kezdődik.
1.
Ültetés előtt fontos a rózsák nedvesen tartása. A szabadgyökerű rózsákat akár teljes egészében egy vízzel teli vödörben tárolhatjuk egy fél napon át. A szabadgyökerű rózsáknál vissza kell vágni a hajtásokat kb. 20 cm-esre, és a gyökereket is egy kicsit célszerű visszavágni.
2.
Mikor belehelyezzük a rózsát a neki ásott gödörbe, az oltás helye kb. 5 cm-rel legyen lejjebb a földfelszíntől, így megvédjük a fagyástól.
3.
Betemetvén a gödröt, bőségesen öntözzük meg, és pár hétig a locsolás akár mindennapos is lehet.
4.
A felkupacolás télen a kifagyást, tavasszal a kiszáradást előzi meg. Ez kb. egy 10-15 centis laza kupacot jelent a gyökérzónán.
A konténeres rózsák hajtásainak és gyökereinek visszavágása nem szükséges ültetés előtt, a további lépések viszont megegyeznek. Jót teszünk a növénnyel, ha ültetés előtt trágyát szórunk a gödör aljára, kicsit összedolgozzuk a földdel, és csak aztán tesszük bele a rózsát. Ha megfelelő helyet választottunk ezeknek a csodás növényeknek, akkor ezek után már csak a rendszeres tápozás, metszés és locsolás szükséges, hogy pompás rózsakertünk legyen.