Ezek is érdekelhetnek
1. Alaposan mossuk el a csíráztatónkat. Ez lehet egy sima konyhai tál egy apró lyukú szűrővel, vagy kifejezetten erre a célra gyártott, praktikus, többemeletes csíráztató.
2. Mérjük ki a szükséges magmennyiséget. Ha csíráztató tálat használunk, adagtól függően 2-4 személyre elegendő csírához juthatunk, ha a tál alján egy rétegben állnak a magok, ugyanez egy hasonló méretű szűrőről is elmondható.
3. Hogy elkerüljük a penészedést, ügyeljünk a megfelelő higiéniára! Először ecetes-citromleves vízzel mossuk át a magokat, majd majd meleg vízzel is öblítsük át őket.
4. Áztassuk be a magokat hideg vízbe, magtípustól függően pár óra és egy nap közötti időintervallumra.
5. Ha nappal áztatjuk be a magokat, takarjuk le a tálat egy sötét ruhával, mert szükségük van a sötéthatásra.
6. A szükséges idő leteltével öntsük le a vizet és öblítsük át a magocskákat.
7. A tálba tegyünk vizet, de a szűrő ne érjen bele! Ezután már sötétre nincs szükségük, tökéletesen ellesznek a konyhapulton, de a nap ne tűzze őket!
8. A legjobb eredmény eléréséhez minden nap reggel és este ismételjük meg a csíramagok öblítését. A víz a salakanyagok távozása miatt enyhén zavaros lehet.
9. A harmadik vagy negyedik napon töltsük fel vízzel a csíratálat, így a nem kicsírázott magok felúszhatnak a víz tetejére és könnyebben leönthetjük/kihalászhatjuk őket.
10. Csíramagtól függően pár nap múlva lehet szüretelni! Hűtőben tárolva akár egy hétig is elállnak, gazdagok könnyen emészthető, bontott tápanyagokban, ráadásul isteni finomak. Télen, vitaminhiányos időszakban a legolcsóbb tápanyagok egyikének tekinthetők, hiszen mindössze 20-40 forintból kijön egy vacsorához szükséges mennyiség.